Robíš to aj ty? 6 najčastejších chýb, pre ktoré si si ešte nenašla svadobné šaty

5_najcastejsich_chyb_na_skuske_siat

Hľadanie svadobných šiat môže byť vrcholomnádherných svadobných príprav, na ktorý budeš spomínať do konca svojho života, ale rovnako sa často stanú tŕňom v päte nevesty. Mnohé nevesty dokáže hľadanie poriadne potrápiť. Uľahči si návštevu salónov našimi radami a pouč sa z chýb ostatných neviest. Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robia nevesty pri hľadaní svadobných šiat. 

  1. Máš o šatách príliš špecifickú predstavu

Je veľmi dôležité vedieť, aký štýl šiat sa ti ako neveste páči. Mnoho neviest však vkladá príliš veľkú nádej do jedných jediných šiat, ktoré uvideli na fotografii. Sú presvedčené, že tieto šaty sú ich dokonalé šaty. Občas to takto funguje, občas je však realita úplne iná. Často sa stane, že si nevesta oblečie svoje vysnívané šaty  a zrazu – svadobné kúzlo nezafunguje. Šaty jej vôbec nesedia, nesedí jej strih, farba, skrátka to nie je ono. Ak však už nevesta okolo týchto šiat naplánovala celý zvyšok svadby, môže ju to tak veľmi veľmi sklamať, že stratí chuť skúsiť si hocijaké iné šaty. zPreto je nesmierne dôležité prísť na skúšku s otvorenou mysľou, ochotou skúšať rôzne strihy a šaty najskôr dôkladne vyskúšať a až potom z nich urobiť šaty svojich snov. Pretože presne tak toto kúzlo funguje. Až nevesta, ktorá si šaty oblečie, ich dokáže premeniť na svoje vysnívané svadobné šaty, nikdy nie naopak.

  1. Príliš veľká podporná skupina

Necháp nás zle, my v salóne Vedana milujeme, keď sa skúška šiat zmení na malú privátnu párty so šampanským. Nezabúdaj však na to, že spolu s maminou, sestrou, hlavnou družičkou, svokrou, budúcou švagrinou, babkou, prababkou a troma družičkami so sebou prinášaš rovnako toľko úplne odlišných názorov. Každá z nich má inú predstavu o dokonalých svadobných šatách a často sa môže stať, že v záplave všetkých tých názorov sa zabudne na tej najdôležitejší hlas – na tvoj. Obmedz počet prítomných na pár najdôležitejších ľudí, ktorých úsudku skutočne dôveruješ. 

  1. Neprivedieš nikoho

Mnohé z nás máme pocit, že nakupovanie osamote v súkromí nám ide najlepšie. Často to je naozaj pravda. Len tak si totiž môžeš byť istá, že budeš zohľadňovať len a len svoju predstavu. Hľadanie svadobných šiat je však krásny a jedinečný zážitok, na ktorý môžeš so svojimi najbližšími dlho spomínať. Sú tiež drobné rozhodnutia, pri ktorých ti najlepšia kamoška poradí najlepšie. Hodí sa mi viac tento alebo tento závoj? Sedia mi dobre na zadku? Hodí sa k mojej pleti ivory alebo čisto biela? Samozrejme, vždy sa môžeš obrátiť na asistentku v salóne, ktorá ti je u nás celý čas k dispozícii, no človeku, ktorého poznáš dlhé roky, určite dôveruješ o niečo viac.

  1. Prídeš nenamaľovaná (pretože sa bojíš, že nám mejkapom zašpiníš šaty)

Medzi nami ženami: my predsa vieme, ako sa žena, ktorá nosí dennodenne mejkap, cíti bez neho. Ak si nedávaš na skúšku šiat mejkap len preto, že nám nechceš zašpiniť naše róby, ďakujeme, ceníme si to, no naozaj to nie je potrebné. Šaty na showroome sú určené na skúšanie a pravidelne ich čistíme, preto sme radi, ak k nám nevesty prídu upravené a so stylingom, ktorý čo najviac pripomína ich svadobný mejkap, pretože aj to pomôže predstaviť si samu seba v šatách v svoj veľký deň. Jediná drobnosť, ktorú svadobné šaty príliš nemusia, je červený rúž :)

  1. Nechceš sa v šatách odftotiť („Nefoť ma, veď vyzerám hrozne“)

Ver nám, na fotografii môžeš vyzerať v šatách úplne inak, než vidíš samú seba v zrkadle (lepšie!). Navyše, vďaka fotke získaš detailný obraz o tom, ako šaty vyzerajú zozadu, zboku, z rôznych uhlov. Po vyskúšaní piatich šiat si už ani nebudeš pamätať, ako si sa v ktorých šatách cítila, preto je dôležité mať pri sebe dostatok fotografií, ktoré ti pomôžu rozhodnúť sa pre tie správne šaty.  

  1. Príliš nad šatami premýšľaš

Svadobné šaty sú tie najdôležitejšie šaty v živote ženy. Nejde však o to nájsť tie najoriginálnejšie šaty, najkrajšie, najsexy, naj naj naj. Ide o to nájsť šaty, ktoré v tebe vyvolajú pocit, že si tá najkrajšia žena na svete. Šaty, ktoré si nikdy nebudeš chcieť vyzliecť a na ktoré nebudeš môcť zabudnúť ani po návšteve desiateho svadobného salóna. Občas však nevesty zabudnú, že svadobné šaty sa vyberajú srdcom, nie rozumom. Zabudni na to, v akých šatách ťa chce vidieť mama, snúbenec, aké šaty sa teraz nosia, aké farby letia... riaď sa vždy srdcom a vyskúšaj si tie, ktoré ti skrátka padnú do oka. Za skúšku predsa naozaj nič nedáš.

 

Uži si výber svojich svadobných šiat, nenechaj sa odradiť prvými neúspechmi a sľubujem ti, že či už u nás, alebo v inom salóne, určite raz nájdeš svoje vysnívané svadobné šaty.  

 S láskou,

Tatiana, tím Vedana