Medzi nami nevestami: 21 najdôležitejších rád o plánovaní svadby od skutočných neviest

 kolko_stoji_svadba_svadobne_saty_namieru_vedana_

Svadobné prípravy sa môžu poriadne zvrtnúť a už nejednej neveste to tak trochu prerástlo cez hlavu. Toto sú rady od skutočných neviest, ktoré dnes už vedia, že o tom, či bude svadobný deň najkrajším dňom vášho života, nerozhoduje zladenie výzdoby so svadobnou kyticou ani 25 druhov zákuskov.

1. Neprežeň to s koláčmi! Riaď sa pravidlom max. 3 koláče na osobu.

 

2. Ak máš svadobné šaty bez ramienok, zaisti ich v dekolte obojstrannou lepiacou páskou, aby si si ich nemusela neustále popravovať. Mimochodom, obojstranná lepiaca páska funguje aj pri zaistení topánok proti vyzúvaniu počas tancovania).

 

3.Netráp sa zbytočnými detailmi, ktoré si pravdepodobne aj tak nikto nevšimne. Hosťom záleží len na troch veciach: chcú sa cítiť vítane a príjemne, chcú sa dobre zabaviť a dobre sa najesť. Uži si prípravy na svadbu a keď budeš mať pocit, že je toho na teba príliš, pripomeň si: "Toto je len raz za život, tak si to celé poriadne užijem!"

 

4. Pred obradom čakaj v aute a vystúp až pár minút pred obradom. Nechceš predsa, aby ťa všetci videli ešte pred tým, ako budeš slávnostne kráčať uličkou.

 

5. Neinvestuj príliš veľa do svadobných topánok, po svadbe budú aj tak úplne zničené. 

 

6. Svadobný účes? Všetko len nie rozpustené natočené vlasy! Rozpustené kučery ti pravdepodobne nevydržia ani do prvej svadobnej pusy.

 

7. Zvoľ nadčasovú, jednoduchú manikúru, ktorá bude vyzerať na fotke vkusne aj po dvadsiatich rokoch. 

 

8. Ak máš svadbu v lete, pribaľ si do kabelky zmatňujúci biely púder a pred fotením prepudruj tvár sebe aj ženíchovi (púder pomáha aj na stehná).

 

9. Pri organizovaní zasadacieho poriadku začni od najbližšej rodiny.

 

10. Ak máš stôl či stoly s ľuďmi, ktorí sa navzájom nepoznajú, otoč menovky nie smerom k osobe, ale o 180 stupňov tak, aby všetci hostia videli meno svojho spolusediaceho. 

 

11. Počas hlavného jedla obíď so svojím ženíchom všetky stoly, všetkých hostí privítajte a pripite si s nimi. 

 

12. V kabelke na apartmáne maj pri sebe zicherky, ihlu, niť, tabletku na migrénu a rýchloobväz.

 

13. Na fotografiách ukáž pri úsmeve zuby – budeš vyzerať mladšie, krajšie a rozžiarene.

 

14. Pri fotení sa vždy vystri a plecia stiahni dozadu. Pri pózovaní v stoji sa mierne natoč a jednu nohu daj pred druhú – opticky si tak predĺžiš postavu. Závoj aj vlečku vždy rozprestri pred seba, nie za seba.

 

15. Vopred sa dohodni s družičkami, kto bude dávať hosťom pierka, kto bude ponúkať hostí malým občerstvením, kto ti bude pomáhať držať kytice a dary, kam ich dá a kto ti bude prípadne niesť vlečku a závoj.

 

16. Nezabudni svojich hostí vopred informovať o malých organizačných pokynoch – na svadbe nie je nič horšie ako chaotické pobehovanie. Usmerni ich vopred ohľadom kytíc, tort, svadobného odvozu aj toho, kedy majú prísť do kostola, popros ich, aby nepostávali pred kostolom, ale usadili sa vo vnútri.

 

17. Svadobná torta sa rozdáva v nasledujúcom poradí: prvý kúsok patrí neveste a ženíchovi, ďalšie dva svadobným mamám, svadobných otcom, svedkom, krstným rodičom, starým rodičom, súrodencom atď.

 

18. Chcela by si, aby ti snubné prstene priniesli k oltáru malé deti z rodiny? Pravdou je, že táto rozkošná predstava vyjde len málokedy. V skutočnosti menšie deti narobia dosť chaosu, môžu zazmätkovať, utiecť a pravdepodobne kvôli nim nestihneš prísť na svoju vysnívaný svadobný pochod. Ak si však naozaj praješ, aby ti prstienky priniesli malé družičky, vopred to s nimi poriadne (niekoľkokrát!) nacvič a priprav si plán B pre prípad, že sa tejto veľkej úlohy zľaknú.

 

19. K oltáru KRÁČAJ POMALY, vystreto a nepozeraj sa do zeme. Keď nevesta kráča k oltáru, je to jeden z najemotívnejších momentov celej svadbe. Uži si to. Ak si nervózna, pozeraj sa pred seba či priamo na svojho ženícha. Toto je moment, na ktorý si čakala celý život.

 

20. Týždeň pred svadbou už nerob žiadne veľké zmeny vizáže: farba vlasov, strih, úprava obočia, všetko absolvuj skôr ako týždeň pred svadbou, inak hrozí, že sa uplatní Murphyho zákon.

 

21. Nezabudni si všimnúť a užiť tie drobné momenty, ktoré sa už nikdy nezopakujú: pohľad tvojho ženícha, keď ťa prvý raz uvidí v šatách, kráčanie uličkou s otcom, chuť svadobnej torty či prvá svadobná pieseň novomanželov. 

 

 

 Autor: Redakcia