Družičkovské desatoro

Nikto nepovedal, že byť družičkou je jednoduché. Občas je to otravné, občas sloboduobmedzejúce a občas počas svadobných príprav každá družička na malilinký moment znenávidí svoju nevestu. Nie je to ľahké. Ale je to to najkrajšie, čo môže najlepšia kamarátka urobiť pre svoju kamošku, ktorá sa vydáva - postarať sa, aby sa jej v svadobný deň splnili všetky sny (a aby nemala na svadobných fotografiách rozmazaný rúž).

Zažili sme to z oboch strán. Boli sme družičky, ktoré sa zúfalo snažia vyhovieť aj tým najšialenejším požiadavkám nevesty (lebo ju máme rady). A boli sme aj nevesty, ktoré vrtochy tvrdohlavých družičiek privádzali do šialenstva (hoci sme ich mali rady). Pre zachovanie dobrých vzťahov aj po svadbe preto navrhujeme odovzdať namiesto darčeku s textom „Budeš moja družička?“ radšej týchto „Desatoro vzornej družičky“. Tie znejú nasledovne:

1. JA som nevesta tvoja! Nebudeš mať iné nevesty okrem mňa!!!!

Pozri, ja viem, že nie som jediná nevesta na svete, ale počas svojich svadobných príprav by som sa tak rada cítila a hoci to znie strašne, naozaj chcem pár mesiacov hovoriť len o sebe, diéte, svadobných šatách, ženíchovi a rozlúčke so slobodou (na ktorej FAKT NECHCEM žiadneho striptéra /tajné žmurk-žmurk akože to nemyslím úplne vážne/).

2. Nevytočíš ma nadarmo

Ja viem, že si módna ikona a tvoje outfity sú hodné siedmej série Sexu v meste, ale pre jediný deň, prosím, prijmi fakt, že budeš mať rovnaké, obyčajné šaty ako ďalších päť žien na svadbe.

 

3. Spomni, aby som ja na nič nezabudla

Páni, svadobný zoznam je nekonečný a budem naozaj vďačná, ak ho po mne niekto skontroluje a presvedčí sa, že som nič nezanedbala.

4. Cti nevestu svoju

A aj keď ťa dennodenne spamujem občas zbytočnými správami (btw viem, že si si stíšila našu konverzáciu na Facebooku), snažím sa ťa navliecť do otrasných šiat, dať dokopy so svojím bratom (len aby si, preboha, nechcel priniesť novú frajerku, ktorá dosť pije) a tak trochu ti už leziem na nervy, nikdy ma neohováraj pred inými ľuďmi. Aj ty raz budeš nevesta posadnutá dokonalosťou a vtedy nastúpim na scénu ja - tvoja vydatá kamoška, ktorá ťa na rozdiel od slobodných družičiek dokonale pochopí, neodsúdi ani v najtemnejších predsvadobných dňoch a neopýta sa ťa otrávene: "Čo tú svadbu tak prežívaš???"

5. Nezabiješ

Seba ani mňa! Viem, že s blížiacou sa svadbou na to občas myslíš, ale pamätaj: raz príde deň, keď ti všetku tvoju láskavosť oplatím rovnakou službou.

6. Nezosmilníš!!!

Okej, môžeme sa dohodnúť, že pár dní pred mojou svadbou budeš všetku svoju energiu venovať len mne, výrobe DIY projektov a nie radovánkam s frajerom? Na svadbe potrebujem tvoju plnú pozornosť!

7. Nepokradneš!

Slávnostne prisahaj, že neukážeš moje nápady z Pinterestu, darčeky pre hostí, tému výzdoby, svadobnú tortu, oznámenia ani fotku mojich svadobných a popolnočných šiat žiadnej živej duši!

8. Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.

Pozri viac bod 4.

9. Nepožiadaš manžela blížneho svojho!!!

Pre družičky, ktoré majú zálusk na ženícha inej nevesty, existuje špeciálne peklo, kde sa budú všetky smažiť na večné veky vekov (v družičkovských šatách, samozrejme)

10. Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je.

Toto, samozrejme, neplatí, lebo všetky svoje DIY doplnky inšpirované Pinterestom (jasné, vrátane lampášov a svadobnej party), ktoré sme spolu tak prácne robili, zákonite prináležia mojim družičkám, pretože tak ako si ty mne pomohla zorganizovať môj vysnívaný deň, tak teraz pomôžem ja tebe!

 

Úprimne, srdečne a navždy s láskou,

            Tvoja nevesta