Denník nevesty 2. ČASŤ. Rozprávka o piatich smutných pierkach

16 týždňov do svadby

Kde bolo, tam bolo, rozhodla som sa raz vyrobiť si svadobné pierka...

svadba_vedana_svadobne_saty

Toto sú hlavní, smutní aktéri.

Bolo leto a s Vedanou bolo neskutočné množstvo práce (hľadanie priestorov, zmluvy, hľadanie náhradných priestorov, lebo prvé priestory padli, pracovné cesty za dodávateľmi po Európe, tvorba webu, tvorba kolekcie, úrady, byrokracia, moja fulltime práca), proste takých kvalitných 17 hodín denne za počítačom. Nutne som potrebovala nejaký tvorivý relax,  a tak mi v zápale kreativity napadlo vyrobiť si svadobné pierka. "Urobiť pár mašličiek,to mám hotové za pár večerov."

V hlave mi už prebehlo, ako napokon namiesto salónu skončím ako úspešná umelkyňa - odborníčka na svadobné pierka, ktorá bude predávať svoje nádherné produkty na Sashe a celý život zasvätí tvorivým prácam, budem mať vlastnú nádhernú dielňu kdesi uprostred lesa na chalupe a Vlado Voštinár ju raz príde natočiť do telky. Ťapkala som sa hrdo po pleci, aká som ja šikovná, že budem mať takto v predstihu vyrobené pierka, a koľko som peňazí som navyše ušetrila!

vedana_svadobny_salon_mlyn_svadobne_saty_bratislava

Takto nejako som si naplánovala tú dielničku, čo ju Voštinár príde natočiť. (V tom mlyne by som asi cez leto, mimo sezóny pierok, mlela bio špaldovú múku a rozšírila svoje umelecké činnosti aj na predávanie múky, kvásku a cestovín).

 

Ubehlo päť mesiacov a v obrovskom košíku, ktorý som sebavedome pripravila na 120 pierok, na mňa smutne pozerá päť pierok. Jak rátam, tak rátam, ak mi 5 mesiacov trvalo vyrobiť 5 pierok, ďalších 115 pierok budem mať hotových na naše desiate, medené výročie svadby...  tak to aby som začala.

 

Ešteže máme to naše krásne Sashe, zas zachránilo moje zdivočené DIY plány.

 

Do ďalšieho blogu ostávam s pozdravom,

S láskou, Tatiana