DENNÍK NEVESTY, 3. časť: O tom, ako som si našla svadobné šaty

Toto je príbeh o tom, ako som pri hľadaní svojich vysnívaných šiat porušila všetky pravidlá.

 

 

Možno už viete z predchádzajúcich blogov, že svadobný salón Vedana vznikol len krátko po tom, ako som začala plánovať vlastnú svadbu. Tieto dve udalosti spolu, paradoxne, až tak nesúviseli a od začiatku som ich plánovanie veľmi úspešne oddeľovala. Jediná téma, ktorej som sa vyhýbala, boli moje vlastné svadobné šaty. Bola som presvedčená, že si svoje šaty nenájdem. Denne prezerala stovky dizajnérov a tisícku ich modelov a nevedela som si predstaviť, že si po všetkých tých šatách, ktoré prešli mojimi rukami, vyberiem jedny, jedinečné aj pre seba. Napokon som však svoje svadobné šaty našla skôr, ako som ich začala hľadať. A porušila som pri nich hneď 3 najdôležitejšie pravidlá.

 1. Kúpila som si ich bez toho, aby som si ich vopred vyskúšala alebo ich videla naživo

A bez toho, aby som si predtým skúšala akékoľvek iné svadobné šaty. Pri vyberaní modelov do salónu som zrazu – z ničoho nič uvidela SVOJE svadobné šaty. Predtým som nemala úplne jasnú predstavu, nebola som si istá strihom ani látkou, ale keď som ich zbadala na fotke, vedela som, že sú to moje svadobné šaty, že majú všetko, čo som od svojich svadobných šiat očakávala. Prišli v máji minulého roka a boli súčasťou úplne prvej várky šiat do salónu. Bola to tá najslepejšia kúpa naslepo, akú si viete predstaviť. Keď prišlo prvých desať šiat, bol to neopísateľný pocit. Pocit, že NAOZAJ otvárame svadobný salón. Mala som slzy na krajíčku. A potom som konečne otvorila obal s MOJIMI šatami a nado mnou sa rozozneli zvony (ok, bol to skôr náš obecný rozhlas, ale to je jedno). Roztriasli sa mi ruky a nemohla som sa dočkať, keď si ich konečne oblečiem. A to je vlastne celý príbeh...

 

2. S nikým som svoj výber nekonzultovala

Keďže som nikdy neabsolvovala tradičné skúšanie svadobných šiat, nikto ma predtým v žiadnych svadobných šatách nevidel. Keď prišli a ja som vedela, že sú to tie pravé, vzala som ich k našim, obliekla sa do nich, ukázala som sa rodičom, sestre a neskôr svokrovcom a oznámila im: „Toto sú moje šaty.“ Doteraz neviem, či sa im páčia preto, že nemali inú možnosť, alebo sa im naozaj-naozaj páčia, ale (nech to znie akokoľvek sebecky) pri mojich svadobných šatách som myslela len a len na seba. A odporúčam to všetkým nevestám. Je to neuveriteľne oslobodzujúce - nebrať pri výbere na nikoho ohľad a riadiť sa len svojou intuíciou. Neberte ma v zlom, zbožňujem, keď s nevestou príde do salónu celá babská jazda, lebo potom je to naozaj zábava. Občas sa však stane, že príliš hlasné názory maminy/sestry/kamošiek/tety/svokry prehlučia ten najdôležitejší názor – nevestin.

 

3. Videl ma v nich môj snúbenec

Obdivujem nevesty, ktoré vydržia udržať tajomstvo pred snúbencom až do svadobného dňa! A ešte lepšie – až k svadobnému oltáru!!!! Ja som sa ako prvá v nich ukázala svojmu snúbencovi. Úprimne, sledujem v salóne množstvo snúbencov, ktorí robia garde svojej krásnej neveste, a niečo vám poviem: pripadá mi absolútne prirodzené, že muž, ktorého si berú, je súčasťou takmer najdôležitejšieho kroku pri svadobnom plánovaní. Ale nebojte sa, snúbenci majú veľmi krátku pamäť na šaty a navyše im na samotných šatách až tak nezáleží. Často prídu k nám s jasnou predstavou o tom, aké šaty by ich manželka mala mať. Mimochodom, väčšina vždy vyžaduje čo najužšie a najjednoduchšie šaty, ktoré zvýraznia zadok a prsia. Na čom im však skutočne záleží (oni o tom ešte často nevedia, ale ja áno), je to, aby bola ich nevesta šťastná. A verte mi, tú krásnu nezabudnuteľnú nevestu z vás nerobia šaty či závoj. V svadobný deň tá krása vyžaruje z vnútra nevesty, z jej nekonečného šťastia. V svadobný deň má nevesta na sebe svoje vysnívané šaty, úžasný účes, mejkap a počúva odvšadiaľ nádherné komplimenty. Presne vďaka tomu sa v ten deň cíti tak sebavedomo, obdivovane, krásne a milovane ako nikdy predtým. TO z nej robí najkrajšiu ženu na planéte. To je to skutočné kúzlo, pre ktoré sa váš ženích do vás v svadobný deň znova zamiluje.

 

Ok, takto to väčšinou nevyzerá...

Myslím, že môj úspech nájdenia svojich šiat (aj napriek značnému hendikepu, veď uznajte) nie je náhoda, ale spočíva v jednom: pri hľadaní svojich šiat som brala do úvahy len svoje pocity a to, po čom túžim ja. Ak totiž nevesta pozná samú seba a vie, čo chce, (a v čase, keď sa vydáva, už určite vie, čo chce), nájde si svoje vysnívané šaty pokojne aj cez internet a bez predošlej skúšky. Stačí sa len riadiť vlastnou intuíciou. 

 

PS: Určite ste si nemysleli, že vám šaty ukážem ešte pred svadbou! Poviem vám totiž tajomstvo: mojím úplne naj-naj-naj najobľúbenejším momentom na svadbe je chvíľa, keď prvýkrát uvidím nevestu v jej nádherných šatách kráčať k oltáru. V tvári sa jej mihoce všetko: láska, nekonečné šťastie, hrdosť, dojatie, nostalgia a trošku aj rozpaky z toho, že na ňu všetci pozerajú. Viem, že sa hovorí, že žena je najkrajšia v tehotenstve, no pre mňa je najkrajšia žena vo chvíli, keď kráča k oltáru k mužovi svojho života, o ktorom snívala od mala, malička.

   

 

 

 

 

S láskou, Tatiana

 

Zdroj foto: Youtube, Giphy