Denník nevesty. 1. ČASŤ

Stav: 4 mesiace do svadby

 dennik_nevesty

 

Presne o štyri mesiace, 3. mája, sa budem vydávať. A hoci sa na svadbu už obaja nesmierne tešíme a neustále o nej hovoríme, prípravám sme doteraz nevenovali príliš veľa času. Lebo sme mali až príliš veľa času!

Zradne dlhé zásnuby

Hneď po zásnubách v októbri 2017 sme vedeli, že nestihneme svadbu naplánovať do roka, a tak sme si stanovili veľmi bezpečný termín, máj 2019. Zdalo sa to ako celá večnosť a naivne sme uverili, že je to kopa času. Taká kopa času, až sme medzi tým otvorili svadobný salón a pustili sa do kopy ďalších projektov. Naplánovať dokonalú svadbu za štyri mesiace nie je nič náročné. Naplánovať dokonalú svadbu za štyri mesiace, pracovať fulltime a popri tom rozbiehať vlastný biznis, to si už vyžaduje určitú znalosť time managementu a triezvu myseľ. Ani jedno nemám, ale mám aspoň nadhľad, ktorý mi nedovoľuje stresovať sa len preto, že farba stužiek na výslužkách nebude ladiť s témou svadby (čo to trepem, veď nemáme ani tému svadby). Nasledujúce štyri mesiace budú teda zábava. A prečo sa o ňu nepodeliť aj s vami, ďalšími nevestami?

Predstava nevesty verzus predstava mojich hostí

Aby som neklamala, nie že by som sa úplne vykašľala na prípravu, pretože to najdôležitejšie predsa len máme (a nemyslím tým len jeden druhého a účet na Pintereste). Hostina, obrad, Dj, tím fotografa a kameramana (ktorí sa postarali aj o naše zásnubné fotenie, z ktorého je titulná fotografia), to všetko už máme a pre mňa je to to absolútne najdôležitejšie, pretože presne to je dôležité pre našich hostí. Čo si budeme klamať, svadba síce je o nás dvoch, ale hostinu pre 100 ľudí robíme preto, aby sa naši blízki cítili čo najpríjemnejšie a naozaj sa zabavili.

Absolvovali sme už za hrsť úžasných svadieb a sama viem, kedy som sa na svadbe cítila naozaj dobre. Mne, prostému hosťovi, bolo vždy tak trochu ukradnuté, či sú menovky na stole písané rovnakým písmom ako svadobné menu alebo či sú servítky v rovnakom odtieni ako kvetinová výzdoba a či je kvetinová výzdoba tvorená z rovnakých kvetov ako svadobná kytica. Na to, aby som na svadbu spomínala v dobrom, mi vždy stačilo len pár vecí:    

  • Keď som sa na svadbe cítila príjemne a vítane.
  • Keď mi dali dobre najesť.
  • Keď mi dobre zahrali.
  • Keď som na svadobných fotografiách a videu vyzerala pekne a nebolo na nich vidno, že som vypila všetky prípitky zo stola a zjedla celú misu bravčových rezňov (ja viem, rádový svadobný hosť nie je na svadobných fotkách nevesty taký dôležitý, ale nesedela som u kaderníčky celé doobedie len preto, aby som sa stala zábavnou vložkou vášho svadobného videa, alebo ešte horšie - aby som sa neobjavila na ŽIADNEJ FOTOGRAFII).
  • Keď z nevesty a ženícha celý deň sršala láska, pohoda a šťastie (lebo potom tak nejako nakazia tou dobrou náladou aj všetkých svojich hostí).

Ostávam v pohode, lebo viem, že o našich hostí bude skvelo postarané a na tom nám záležalo najviac. To ostatné už nejako zariadime. Koniec koncov, nie je lepší relax, ako si po celodennom pracovnom dni sadnúť pred počítač, naliať si pohár vína a dolaďovať svadobné detaily!

 

S láskou Tatiana, VEDANA

 

A toto sme my. Zásnubné fotografie nám doslova vyčaroval tím LKStudio a už sa teším, čo sa im podarí vykúzliť na svadbe.

IMG_1030

 

39987513_312900366149387_2901008442875445248_n

IMG_1478

 

IMG_1162

Nedá mi nepozastaviť sa nad mojím nádherným snubným prsteňom, ktorý môj milý najmilší premyslel do posledného detailu. Modrý topás zdobený briliantmi je kameň, ktorého silu využívali v minulosti umelci a spisovatelia. V mojej predošlej práci som sa živila písaním a to je na tých chlapoch zvláštne. Dodnes nechápe rozdiel medzi ivory a bielou, ale takýto detail mu neušiel.  

 

Foto: LK Studio